Meist


KaarikKes me oleme?

Laane Tallid alustas tegutsemist 2009. aasta juunis. See aga ei tähenda, et tegemist oleks algajatega, pigem vastupidi.

Meie Eesti Ratsaspordi Liidu poolt atesteeritud ratsatreener on tuntud takistussõitja Andrus Kallaste, kelle viimastest võitudest ja võistlussaavutustest väärib vast enim märkimist Eesti sisemeistri tiitel takistussõidus käesoleva (2009.) aasta kevadel. Muude keerukate ülesannete kõrval kutsari kohuseid täitev Jaanus Kallaste on ainus mees Balti riikides, kes suudab ohjata ka kuuehobuserakendit, rääkimata vähemast arvust hobustest. Viimast on ta võidukalt tõendanud ka paljudel rakendivõistlustel. Olles osa Eesti ühest tuntuimast hobusekasvatajate dünastiast on vennad Kallasted hobustega seotud olnud juba maast-madalast, seega on nad hästi „kodus” ka kasvatus- ja aretusküsimustes. Lisaks on mõlemal ette näidata pikaajaline töökogemus Eesti vanimast hobusekasvandusest Toris, mida Jaanus ligi kümme aastat juhtis. Ka treeneri abi Kadi Ruumet on hobustega tegelenud nüüdseks juba pea pool oma elu.

Laane Tallid on oma sihiks võtnud läbi kogemuste omandamise ja jagamise toetada ja edasi arendada nii Eesti hobusekasvatust kui ratsa- ja rakendisporti. Seega tegutseb siin ratsakool ja saab õppida kutsariks, kavas on korraldada ka võistlusi. Läbi turismiteenuste pakkumise ja elamuste loomise püütakse hobuseid lähemale tuua ka neile, kel kogemused nende imeliste loomadega seni puuduvad või on väga napid, samuti leevendada oma hobust kaugel viibivate ratsanike igatsust sadulasistumise järele. Kõik saab alguse ikkagi hobustest, seega on loomulik, et meie tegevusalade hulka kuuluvad ka hobuste kasvatamine, müük ja majutus. Tahame hobused taas kord muuta lahutamatuks osaks Eestist ja eestlaste maailmast, kuigi mitte ehk päris samal moel, kui nad seda olid veel sada aastat tagasi.

Selline on lühike ülevaade meist ja meie tegemistest. Et aga ükski kirjeldus kõike kunagi päris täpselt edasi ei suuda anda, ootame Teid enda juurde külla. Ütleb ju vanasõnagi: „Oma silm on kuningas!”